جزوه های حقوق
 
قالب وبلاگ
دکتر کاتوزیان در این اثر با زبانی ساده و همه فهم بسیاری از مسائل دشوار علم حقوق و فلسفه آن را بازگو می کند. در کتاب " زندگی من " برخی از مهم ترین مجادلات حقوقی در قرن اخیر که برجسته ترین حقوق دانان ایران و جهان را سالها به خود مشغول کرده بود، طرح شده است.

در کتاب " زندگی من " شرح کاملی از دیدارهای علمی و بین المللی وی و گفتگوهایی که کاتوزیان با اساتید مکتب حقوقی فرانسوی و آمریکایی داشته، بیان شده و در کنار آن سرگذشتی از علم حقوق در یک قرن اخیر نیز بر بستر زندگی دکتر کاتوزیان روایت می شود.

دکتر امیر ناصر کاتوزیان در دوم اردیبهشت 1310 ( به روایت شناسنامه 1306 ) در محله ری تهران در خانواده ای مذهبی و اهل علم به دنیا آمد . در سال 1343 به دلیل مخالفت جدی با انقلاب سپید پهلوی و اعلام اینکه این اصلاحات برخلاف قانون اساسی و به معنی تعطیل مشروطیت است کار در دادگستری را رها کرد و به کارهای علمی روی آورد و به عنوان استاد وارد دانشگاه تهران شد.

همزمان با اوج گرفتن انقلاب سال 1357 دکتر ناصر کاتوزیان که آن زمان استاد حقوق و رئیس گروه حقوق مدنی دانشکده حقوق دانشگاه تهران بود از طرف دکتر حبیبی به عنوان عضو هیات تدوین قانون اساسی انقلاب مشخص شد و نخستین پیش نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به کوشش وی فراهم آمد. کاتوزیان هم اکنون به عنوان استاد ممتاز دانشگاه تهران مشغول به فعالیت است. از وی کتاب های بسیاری منتشر شده است که تا کنون سه عنوان از این آثار به عنوان برگزیده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی انتخاب شده است .

[ سه شنبه ۱۳۹۰/۰۸/۰۳ ] [ 0:52 ] [ سید عبدالصمد فاضلی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

وَإِنْ عَاقَبْتُمْ فَعَاقِبُوا بِمِثْلِ مَا عُوقِبْتُمْ بِهِ وَلَئِنْ صَبَرْتُمْ لَهُوَ خَيْرٌ لِلصَّابِرِينَ (نحل126)

و هرگاه خواستید مجازات کنید تنها به مقداری که به شما تعدی شده کیفر دهید و اگر شکیبایی کنید این کار برای شکیبایان بهتر است
***************************
هیچ شمعی با روشن کردن شمع دیگر خاموش نمی‌شود
سید عبدالصمد فاضلی
  • قالب وبلاگ